Каталог товарів

Трійники сталеві

Тройник стальной
12 варіант
від 36.57 грн./шт
Прямий імпорт
Безкоштовна доставка
по Києву при замовленні від
10000 грн

Трійники сталеві: типи, характеристики 

Трійник для труби – це один із різновидів з'єднувальних елементів, що використовуються під час монтажу конструкцій трубопроводу. З його допомогою виконується розгалуження труб, якими переміщується середовище, що транспортується. Найчастіше монтуються сталеві трійники на головну магістраль газо- та нафтопроводів. Однак вони також застосовуються в інших галузях для розгалуження побутових та виробничих трубопроводів.

Види сталей для виготовлення сталевих трійників

В залежності від робочих умов, агресивності та ступеня корозійної небезпеки середовища, що транспортується, обирається матеріал для трійників. При виготовленні задіяні такі види сталі: 

  • Вуглецевмісна конструкційна (ст. 20). Сплав оптимально поєднує в собі високу міцність та пластичність, що гарантує високий коефіцієнт стійкості до деформації та руйнування. Для цього до складу додатково вводять такі хімічні елементи, як мідь, марганець, молібден, нікель і деякі інші. Але основним чинником є ​​наявність у сталі великої кількості вуглецю, який підвищує поріг холоднокламкості та міцності прокату. Це дозволяє використовувати трійники сталеві в найсуворіших кліматичних умовах. 

  • Низьколегована конструкційна (ст. 09Г2С). Сталь має у своєму складі молібден, хром та нікель. При цьому кількість кожної добавки не перевищує 25%. Такі пропорції необхідні підвищення коефіцієнта в'язкості і опору матеріалу. 

  • Кріогенна конструкційна (ст. 12Х18Н10Т). Здатна протидіяти руйнуванню та корозії в умовах негативних температур. Досягається за рахунок додавання певної кількості нікелю. 

  • Корозійно-стійка (ст. 10Х17Н13М2Т). Трійники з такої сталі встановлюють за необхідності уникнути корозії в агресивних середовищах.

  •  Жаростійка легована (ст. 15Х5М). Сплав здатний зберігати свої характеристики при температурних показниках середовища, що транспортується понад +600°C. 

Трійник трубопроводу має відповідати експлуатаційним вимогам. Він повинен видавати високий ступінь надійності, безпеки та герметичності, бути простим у монтажі та сервісі, мати тривалий термін експлуатації, але при цьому достатньо адекватну вартість. 

Різновиди сталевих трійників та їх особливості

 Всі трійники мають одну загальну особливість - відведення потоку, що транспортується, від основного трубопроводу здійснюється тільки під кутом в 90°. Однак є три основні характеристики, які лягли в основу класифікації трійників для труб. 

По конфігурації сталеві трійники для труб діляться

Виробники пропонують 2 різновиди трійників в залежності від конструкційних особливостей:

  • Перехідні. Розміри отворів у точках відгалужень мають різні показники. Це дозволяє приєднувати до основної магістралі труби різних діаметрів. Найчастіше використовуються у промисловості. 

  • Рівнопрохідні. Діаметри отворів трійника у місцях кріплення труб однакові. Застосовуються, як правило, у побутових комунальних мережах. 

За методом виробництва сталеві трійники бувають

На першому етапі виготовлення деталей на відрізних верстатах роблять заготовки, які потім допрацьовують за допомогою гарячого або гідроштампування, точення та зварювання.

Безшовні штампозварні

Заготовку виробляють методом гідравлічного видавлювання з наступною механічною обробкою. Цей тип вважається найбільш міцним, тому його встановлюють на великих промислових магістралях, де необхідно витримувати підвищений тиск та температуру. Діаметр таких трійників не перевищує 426 мм.

Штампосварні 

Трійник сталевий штампосварний виготовляють способом зварювання основної частини та горловини, попередньо виконаних методом штампування. Розмір отвору варіюється від 25 до 530 мм у діаметрі. У деякі вироби монтується решітка для фільтрації потоку, що проходить. Зварені Цей різновид трійників має кілька зварних швів, тому що їх виробляють із сталевого листа методом приварювання однієї деталі до іншої. У більшості випадків ці деталі застосовують для труб, якими здійснюється транспортування нафти, газу, гарячої води та пари. Мінімальний діаметр складає 500 мм. Зварювання має істотну перевагу над іншими методами виробництва, оскільки дозволяє виготовляти деталі за розмірами, заданими замовником.

Точені

Трійники, що мають нестандартну конфігурацію або дуже малий діаметр приєднання, виробляють із заготовок, що проходять обточування на верстатах токарних. Через трудомісткість цього способу вироби мають високу вартість. 

За способом встановлення сталеві трійники діляться

Трійники також розрізняють залежно від цього, яким способом їх монтують.

Різьбові 

Трійник для металевих труб з нанесеним на зовнішній і внутрішній бік різьбленням називається різьбовим. Болтові трійники мають внутрішнє різьблення, гайкові – зовнішнє. Їх використовують як при складанні, так і при ремонті трубопроводу, оскільки ці конструкції є знімними.

Зварні

Монтаж цього виду трійників до основної магістралі здійснюється за допомогою зварювання. Таке кріплення доцільно на трубопроводах, що зазнають значних температурних навантажень або піддаються дії високого тиску. При виході з ладу проводять повну заміну зварних трійників.

Фланцеві

Трійники, встановлені на основну трубу за допомогою елементів кріплення, називаються фланцевими. Такий спосіб доречний на трубопроводах, що зазнають малі та середні навантаження. При необхідності легко можна здійснити заміну кріплень або самого трійника. 

Застосування сталевих трійників для труб

Підбір трійників під час укладання трубопроводу обумовлений наступними характеристиками: 

  • діаметр перерізу;

  •  вага; 

  • довжина;

  •  тип з'єднання; 

  • вид використовуваної сталі та ін.

 Також враховуються: 

  • якісні характеристики середовища, що транспортується; 

  • інтенсивність експлуатації;

  •  температурні показники та тиск усередині трубопроводу; 

  • склад ґрунту; 

  • наявність підґрунтових вод;

  •  ступінь промерзання ґрунту та багато інших зовнішніх факторів.

Такою великою кількістю вимог та широким діапазоном характеристик самих сполучних елементів пояснюється широкість їх експлуатаційних сфер.

Усі трійники сталеві виготовляються згідно з державними стандартами. Зварні з'єднання розраховані на тиск до 25 атмосфер та температурний діапазон від –30°C до +300°C. У харчовій промисловості, а також при прокладанні комунікацій для подачі питної води найчастіше на основні труби встановлюються трійні з нержавіючої сталі. Максимально допустимим тиском експлуатації є 16 МПа, а межі температурних показників варіюються від –70°C до +450°C. При облаштуванні трубопроводів для подачі газо- та нафтопродуктів застосовуються безшовні сталеві трійники. Їх параметри підбирають в залежності перерізу труби і тиску, що випробовується ними. Найменші трійники мають масу 0,19 кг при діаметрі перерізу 15 мм. На великих магістралях встановлюють сполучні елементи масою 131 кг та показниками перерізу 1000 мм. 

Переваги сталевих трійників для труб

Сталеві трійники забезпечують надійне кріплення допоміжних гілок трубопроводу при транспортуванні різних середовищ. При грамотному підборі та якісному монтажі з'єднувальні пристрої забезпечують: 

  • тривалий термін експлуатації; 

  • відсутність корозійних ушкоджень; 

  • безпека; 

  • надійність з'єднань;

  • відсутність деформації та руйнувань під впливом негативних факторів зовнішнього середовища.

При прокладанні трубопроводу в особливо важких кліматичних умовах приймається рішення про використання трійників для труб, що мають спеціальне антикорозійне покриття, що запобігає виникненню поломок та необхідності дорогого ремонту.