Трійник для металевих труб - це тип спеціальної арматури, який виглядає як розгалужувач від основного потоку. Виконується з різних матеріалів. Трійник сталевий монтується на трубу і виконує відведення в один бік під прямим кутом до напрямку потоку.
Вироби призначені для змішування або, навпаки, розділення робочих середовищ. Також сталевий трійник трубопроводу допомагає виконати підведення газу або гарячої пари. Часто можна побачити ці деталі на трубопроводах комунальної сфери. Їх встановлюють на каналізаційні та водопровідні труби, опалювальні магістралі.
Важливі трійники також у таких напрямках промисловості:
Сьогодні можна купити трійники будь-якого виду за співвідношенням діаметрів корпусу і горловини:
Для виготовлення застосовують такі матеріали:
Різні види сплавів застосовуються на трубопроводах різного призначення залежно від того, наскільки агресивним є середовище і яка його температура. Деякі сталеві трійники розраховані на використання з речовинами, що транспортують, від -70 до +250 градусів Цельсія і тиску до 160 МПа.
Сталеві відгалужувачі на виробництві виготовляють кількома методами:
Монтаж трійників виконується кількома методами.
На внутрішню або зовнішню поверхню трійника нарізається різьблення. У першому випадку виріб називається болтовим, у другому - гайковим. Деталь монтують на трубопровід під час його прокладання або врізають пізніше. Такий трійник знімний, що полегшує його експлуатацію, обслуговування і ремонт.
Установка виконується методом зварювання встик або врозтруб. У результаті виходить дуже міцне і довговічне з'єднання, яке підходить для трубопроводів з високим тиском. Ремонт зварного трійника складний, тому в разі поломки його просто знімають і замінюють новим.
Для трубопроводів середнього тиску і невеликих діаметрів застосовується монтаж на фланці. Це дає змогу за необхідності демонтувати і замінити трійник.
Перед покупкою потрібно оцінити такі технічні характеристики:
Щоб вдало купити трійник металевий, потрібно під час вибору орієнтуватися не тільки на ціну, а й на виробника, а також умови майбутньої експлуатації.