Запірна арматура > Блог по трубопровідній і запірній арматурі > Установка кульового крана: як встановити кульовий кран на трубу

Установка кульового крана: як встановити кульовий кран на трубу

Установка кульового крана: як встановити кульовий кран на трубу

Однією з поширених різновидів запірної арматури вважається кульовий кран, що має як запірний елемент кулю з наскрізним отвором. Закриття та відкриття відбувається за допомогою ручки, з'єднаної з кулею. Такі крани встановлюють на водопроводах та газопроводах, трубах системи опалення та інших видах трубопроводів. Кульовий затвор надійний, але згодом у процесі експлуатації може втрачати герметичність – тоді буде потрібно його заміну. Розглянемо, як проводиться установка шарового крана на трубу, і чи можна це зробити самостійно.

Як зрозуміти, що механізм потребує заміни


Те, що запірну арматуру необхідно замінити, можна визначити за такими ознаками:


● Неповне перекриття потоку. Вода, газ або інші середовища просочуються трубою, коли ручка знаходиться в положенні «закрито».


● Видимо пошкодження корпусу. Через тріщини на матеріалі може додатково підтікати рідина або з'являтися запах, що вказує на витік газу.


● Неможливо відкрити або закрити кран. Це означає, що куля «прикипіла» до внутрішньої поверхні.

Причиною несправності також буває:


● природне зношування матеріалів;


● порушення правил експлуатації;


● потрапляння в пристрій твердих частинок, які можуть опинитися в середовищі, що транспортується;


● гідроудар;


● заводський шлюб.


Як правильно встановити кульовий кран: самостійний монтаж чи професійний?

Установка шарових кранів не становить великої складності. Будь-який майстер, що вміє користуватися розвідним ключем, може самостійно встановити запірну арматуру на радіатор, трубу, що веде до кухонної техніки, пральної машинки або на інших трубопроводах, де циркулює вода.


Професійний монтаж необхідний у таких випадках:


● Кран із шаровим механізмом встановлюють на газові труби. Служби, що займаються подачею газу до житлових будинків та інших видів будівель, забороняють установку кранів третіми особами на всіх видах газопроводів. Монтаж проводять лише працівники організації.


● Встановлення на стояк централізованої подачі води. В даному випадку потрібне перекриття централізованого водопостачання, а для цього треба буде звернутися до водоканалу.


● Великі трубопроводи. Монтаж проводиться лише фахівцями.


Також професійна установка може бути потрібна, якщо механізм знаходиться в важкодоступному місці, потрібні зварювальні роботи або немає досвіду роботи з інструментами.
Написати відгук

    Погано   Добре