Запірна арматура > Блог по трубопровідній і запірній арматурі > Для чого потрібні компенсатори для трубопроводів?

Для чого потрібні компенсатори для трубопроводів?

Для чого потрібні компенсатори для трубопроводів?

Трубопровідні компенсатори застосовуються для нейтралізації деформацій, теплових розширень, вібрацій у трубопроводах. Вони складаються з гнучкої металевої трубки, званої сильфоном, закріпленої між двома фланцями.

Сильфони виготовляють із різних матеріалів, включно з нержавіючою сталлю, латунню, алюмінієм, міддю і титаном. Вони можуть бути різних розмірів і конфігурацій, щоб відповідати вимогам трубопроводу. Трубопровідні компенсатори використовуються в різних галузях, включно з нафтогазовою, хімічною, енергетичною, харчовою та фармацевтичною промисловістю. Основна мета, навіщо потрібен компенсатор на трубах, - зменшити напруження, що виникають у трубах, і запобігти пошкодженням, пов'язаним із тепловим розширенням і вібраціями.

Різновиди трубопровідних компенсаторів

Типи компенсаторів виділяють за їхньою конструкцією та матеріалом.

Сильфонні

Актуальні в трубопроводах із газом, азотом, сумішами газу і пари, водою, повітрям. У разі використання з іншими середовищами необхідно переконатися, що матеріал компенсатора стійкий до цього середовища. Добре показують себе в компенсації деформацій під час нагрівання труб у тепломережах та інших системах трубопровідної техніки. Представлені різними типами.

СКУ.ППМі застосовується для тепломереж з ізоляцією з пінополімермінералу. Усуває зміну довжини трубопроводів через відмінності температур. Підходять для труб з такими показниками:

  • діаметр 50-1000 мм;
  • температура середовища не вище 250°C;
  • тиск не вище 2,5 МПа.

СКУ в ППУ застосовуються для труб тепломереж з ізоляцією з пінополіуретану. Компенсують температурні коливання довжини.

1КСО, 2 КСО розшифровується як "компенсатори сильфонні осьові". Мають твердий напрямний кожух. Застосовуються в парових і водних мережах з діаметром умовного проходу 20-100 см при температурі до 250°C і тиску до 2500 Па.

Також виділяють стартові компенсатори, необхідні для нейтралізації змін довжини труб під час пуску робочого середовища. Незамінні на старті експлуатації.

Сальникові

Дуже схожі на попередній вид, але мають менші експлуатаційні можливості. Витримують тиск робочого середовища до 20 атм., нагрівання до 300°C. Дещо відрізняються за будовою.

Лінзові

Конструкції складаються з певної кількості лінз (2-4), з'єднаних з приєднувальними патрубками. Чим більша кількість лінз, тим вища ефективність пристрою. Роблять їх зі сталі або схожих сплавів. Задіюються для труб, якими перекачуються малоагресивні або неагресивні речовини. Витримують тиск до 16 атм.

Гумові (вібровставки)

Являють собою гумову ділянку трубопроводу, з'єднану з іншою частиною фланцем або муфтою. Для виробництва гумових компенсаторів застосовується жаростійкий штучний склад, який збільшує сферу експлуатації пристроїв. 

Гумові компенсатори задіюють для речовин з температурними показниками до +150°C (або до +180°C, якщо перекачується пар) при тиску до 16 атм. Однак їх не можна застосовувати з жирами, бутаном, пропаном, бензином і хлорованими вуглеводнями.

Компенсація деформацій завдяки цим пристроям збільшує надійність роботи системи і знижує ймовірність пошкодження трубопроводів. Додатково компенсатори скорочують вібрацію і шум, які неминуче з'являються в трубопроводах в результаті руху рідини або газу. Це покращує умови роботи персоналу і підвищує безпеку.

Вставки зменшують механічну напругу на трубопроводах і збільшують їхній термін служби. Це знижує витрати на ремонт і заміну труб. За рахунок зменшення тертя і пошкоджень внутрішньої поверхні труб зберігається якість продукції, що транспортується.

Написати відгук

    Погано   Добре